Аукціони Української енергетичної біржі: вартість деревини

У 2019 році стартувала державна реформа, яка суттєво змінила механізм реалізації необробленої деревини. Було прийнято низку правових актів, які унормували ринок та гарантували його учасникам прозоре ціноутворення, чесну конкуренцію. Закон «Про товарні біржі», який набув чинності у 2021 році, регламентує діяльність електронних торговельних платформ, лідером серед яких є Українська енергетична біржа. Саме вона першою отримала державну ліцензію та дозвіл на реалізацію деревини.

Аукціони Української енергетичної біржі: вартість деревини

Продаж лісу на товарно-сировинних біржах – це важливий крок, що допомагає євроінтеграційним процесам.

УЕБ: особливості аукціонів у форматі онлайн

На сторінці https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsini-na-derevinu-v-ukraini-shukajte-na-tov-ueb/ можна дізнатися про особливості формування вартості деревини на торгах, які регулярно проходять на біржі. Зручний та сучасний сервіс УЕБ дозволяє:

  • проглядати «Календар торгів», щоб дізнатися про дату та час проведення наступного аукціону;
  • вивчати прогнози аналітиків та думки експертів щодо розвитку ринку;
  • реєструватися та проходити акредитацію в онлайн-форматі;
  • отримувати консультації біржових фахівців;
  • дізнаватися про вартість продуктів, які реалізуються на біржі (нафтопродукти, енергоносії, деревина тощо).

Передумови реформування ринку деревини

Тривалий час придбання необробленої деревини було досить непростим процесом. Її реалізували лісозаготівельні господарства, що часто завищували вартість та пропонували товар лише за тіньовими домовленостями. Такий сценарій призводив до банкрутства підприємств, ускладнював процес обліку вирубки та продажу лісу. При цьому держава не отримувала належного прибутку, який дозволяв би підтримувати та розвивати галузь. Новий механізм продажу через електронні аукціони значно спрощує облік сировини та гарантує чесну конкуренцію для учасників ринку.

Ціноутворення на електронних торгах

Щоб дізнатися про актуальну вартість лісу кругляку, необхідно проглянути розділ «Біржові котирування» на сервісі Української енергетичної біржі. Тут можна знайти актуальну інформацію про реалізацію листяних та хвойних порід, технічної сировини.

На старті торгів продавець пропонує початкову вартість, яка збільшується протягом аукціону. Угоду про придбання лоту укладає учасник, який запропонує найвигідніші умови. Гарантом виконання зобов’язань виступає біржа. Також вона сприяє прозорим розрахункам, надаючи додаткові послуги.

Від чого залежить підсумкова ціна лоту

Стартова ціна формується з урахуванням об’єктивних чинників.

  1. Порода дерева (зазвичай сосна є найдешевшим лотом, а цінні породи реалізуються за досить високою вартістю).
  2. Якість сировини (всі лоти мають відповідні сертифікати та дані про походження деревини).
  3. Місце зростання, умови транспортування та зберігання.

На торгах ціна зростає в залежності від попиту та активності учасників. В результаті формується чесна вартість, за якою продають лот. Ціноутворення на УЕБ є орієнтиром для формування ринкових цін на вітчизняному ринку деревини.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.